Haber-Duyuru

Üniversitemiz ile Ahmet Yesevi Üniversitesi Arasında İşbirliği Protokolü İmzalandı

İstanbul Ayvansaray Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. M. Emin Arat ile Ahmet Yesevi Uluslararası Türk-Kazak Üniversitesi Mütevelli Heyet Başkanı Prof. Dr. Musa Yıldız, her iki üniversite arasında eğitim ve kültürel işbirliğini öngören protokolü imzaladı.

 

İşbirliği protokolünde öğretim elemanı değişimi, öğrenci değişimi, ortak bilimsel ve sanatsal araştırmaların yapılması, örgün eğitimde ve uzaktan eğitimde işbirliği yapılması, akademik etkinliklerin düzenlenmesi, bilimsel yayınların paylaşılması ve her iki üniversitede akademik çalışmaların desteklenmesine yönelik kapsamlı hükümler yer almaktadır.

 

İmza töreninde konuşan Rektörümüz Prof. Dr. M. Emin Arat, Ahmet Yesevi Üniversitesi ile işbirliğine büyük önem verdiklerini, kendisinin de bu üniversiteyi ziyaret ettiğini, imzalanan protokol ile birlikte her iki üniversitenin bilimsel ve sanatsal alanlarda aktif bir dayanışma ve işbirliği sürecine gireceğini belirtti.

 

Rektörümüz Prof. Dr. M. Emin Arat, ziyaretin anısına Ahmet Yesevi Uluslararası Türk-Kazak Üniversitesi Mütevelli Heyet Başkanı Prof. Dr. Musa Yıldız’a bir plaket takdim etti.