Haber-Duyuru

Göç Konferansı’nın Kapanış Panelinde Afrin ve İdlib Ele Alınıyor

İstanbul Ayvansaray Üniversitesi’nin destekçileri arasında yer aldığı ve 6 Temmuz Salı günü başlayan "The Migration Conference 2021 / Göç Konferansı 2021" başlıklı etkinliğin kapanış panelinde, “Türkiye’de Sınır Ötesi Kentlerde Göç Hareketliliği ve Kentsel Yaşanabilirlik: Afrin ve İdlib” konusu ele alınacak.

10 Temmuz Cumartesi, saat 16.30’da (Türkiye saatiyle) Üniversitemiz tarafından düzenlenecek panelin oturum başkanlığını Türk-Alman Üniversitesi Siyaset Bilimi ve Uluslararası İlişkiler Bölümü Öğretim Üyesi Prof. Dr. M. Murat Erdoğan üstlenecek. Panele, “Göç Kaynak Ülkesinde IDB (Yerinden Edilmiş Kişiler) Hareketliliği ve Geri Dönüş Koşulları:Afrin” başlığı ile İstanbul Ayvansaray Üniversitesi Göç Politikaları Merkezi Başkanı Dr. Öğretim Üyesi Zeynep Banu Dalaman, “Güvenlik Perspektifinden İdlib’de Toplumsal Sorunlar” başlığı ile Jandarma ve Sahil Güvenlik Akademisi Uluslararası Güvenlik ve Terörizm Ana Bilim Dalı Öğretim Üyesi Doç. Dr. Serhat Erkmen, “Suriye İç Savaşının Kitlesel Göç Hareketlilikleri Kaynağı Alan Analizi: Kuzey Suriye” başlığı ile Kentsel Gelişim ve Sosyal Araştırmalar Derneği Başkan Yardımcısı, Rumeli Üniversitesi Küresel Politikalar Uygulama ve Araştırma Merkezi Koordinatörü H Murat Lehimler ve “Göç İdaresi Genel Müdürlüğü’nün Gönüllü Geri Dönüş Politikaları ve Süreçlerine Katkısı” başlığı ile T.C. İçişleri Bakanlığı Göç İdaresi Genel Müdür Yardımcısı Dr. Gökçe Ok konuşmacı olarak katılacak.

Ming-Ai (Londra) Enstitüsü ve Birleşik Krallık'taki International British Business School tarafından çevrimiçi olarak düzenlenen “ The Migration Conference 2021”, akademisyenler, politika yapıcılar, uygulayıcılar, öğrenciler ve insan hareketliliğinin dünyadaki etkileri ile ilgilenen herkesi buluşturuyor.

Kayıt:

https://www.migrationconference.net/product-category/conference-options/

https://www.migrationconference.net/shop/