Haber-Duyuru

Farkındalık Yaratmak İçin!

İstanbul Ayvansaray Üniversitesi, İstanbul Milli Eğitim Müdürlüğü, Ümraniye İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü ve Ümraniye Rehberlik ve Araştırma Merkezi tarafından düzenlenen “Eğitim Günleri” 8 – 9 Ocak tarihlerinde Ümraniye Şehit Erol Olçak Kız Anadolu İmam Hatip Lisesi’nde gerçekleşecek. Verilecek eğitimde; çalışma hayatını aksatan psikolojik değişenler hakkında bilgilendirme yapılırken olumsuz etkilerin nasıl kontrol altında tutulabileceğinin yollarını göstermek amaçlanıyor.

Doç. Dr. Azmi Varan eğitmenliğinde ‘’Yaşarken farkında olmadıklarımız’’ konulu altı ana modülden oluşan kişisel gelişim programına yapılan işbirliği çerçevesinde Ümraniye, Çekmeköy, Üsküdar, Beykoz, Kadıköy, Ataşehir, Sancaktepe, Sultanbeyli ilçelerinde görev yapan 500 rehber öğretmen tarafından katılım sağlanacak.

Programın birinci gününde “Ego Durumları, Hayatın Şekillenmesi” gibi eğitimler verilirken ikinci günün de ise “Ayakta Kalma Süreçleri, İş Hayatında Ego” gibi birçok farklı konu konuşulup, incelenecek.

“Yaşarken Farkında Olmadıklarımız” seminerinin başlıca amacı; hem kişinin kendisini tanımasına hem de karşısındaki bireyi tanıma ve anlama fırsatı sunmaktır. Kişi kendisini ve yaşamını zorlaştıran dinamiklerin ne kadar farkında olursa bu değişkenleri kontrol altında tutabileceğini göstermeyi hedefler. Toplam 14 saatten oluşacak eğitimin sonunda katılımcılara sertifikaları takdim edilecektir.